Hajmosás lépésről lépésre
Biztos te is számtalan terméket és módszert kipróbáltál már, hogy maximumot hozd ki a tincseidből. Adunk pár hasznos ötletet, hogy hajad még élettelibb és ragyogóbb legyen.
Csak minőségi termékekkel
Bármit is igényel a hajad, és bármilyen terméket teszel rá, törekedj a minőségre és a természetességre. Általában a legolcsóbb, nagyipari termékekben van a legtöbb kémiai anyag és szintetikus összetevő. Napjainkban már elérhető áron hozzájuthatsz természetes alapanyagokból összeállított kozmetikumokhoz, amelyek gyengéden és mégis hatásosan végzik a dolguk a tincseiden.
Hajmosás előtt
Ha hajmosás előtt egy órával természetes olajok keverékével (körömvirág, szőlőmag, kókusz) dörzsölöd be a fejbőrőd és rajta hagyod a mosásig, akkor a fejbőröd extra hidratálásban részesül. Csak pár cseppet használj, hogy biztosan ki tudd majd mosni a hajadból. Hidd el, az eredmény magáért fog beszélni! Láttad már a hajvégápoló olajunkat? Természetes összetevőinek hála nem csak a hajszálak végére, de a tövére is tökéletes választás.
A hajmosás
Mindennek az alapja a haj rendszeres, de nem túl gyakori mosása. Ezt hetenként egy-két alkalommal ajánlatos elvégezni, így biztosan eltávolítod a szennyeződést a hajadról, de nem stimulálod túl a fejbőröd. A sampont a fejbőrre és a hajtövekre maszírozzuk, onnan oszlassuk el a hajvégek felé. A balzsamot a hajvégekre tegyük, onnan maszírozzuk szét. Ez két külön mozzanat, hiszen a sampon főként tisztít, a balzsam pedig hidratál, ezért nem ajánlott olyan nagyipari terméket vásárolni, amely egyben sampon és balzsam is. Figyeljünk a víz hőmérsékletére, a túl forró víz leforrázza a fejbőrt. Ajánlott langyos-meleg vizet használni a fejbőr öblítésénél.
A hajpakolás
Időnként extra hidratálásra szorul a hajad? Csupán két összetevőre van szükséged: keverj össze egy egész banánt egy kis sörrel úgy, hogy krémes állagú masszát kapj (botmixerrel a legkönnyebb). Ezt a masszát vidd fel a fejbőrődre és a hajadra, csavarj rá egy zacskót, majd egy törölközőt, és hagyd 25-30 percig, így a hajszálak mélyebb rétegéig is eljuthatnak a hatóanyagok. Utána jöhet a mosás. A hajad garantáltan fényes, puha és élettel teli lesz.
A fésük
A hajunk nedvesen a legsérülékenyebb, így bánjunk vele finoman. A törölközővel való dörzsölés helyett inkább nyomkodjuk, szorítsuk ki belőle a nedvességet. Így nem okozunk kárt a hajszálak szerkezetében. Válasszunk természetes alapanyagú, fa fésűket. Természetes, ha mosás után gubancos a hajunk, de ez nem azt jelenti, hogy durván ki kell fésülnünk! Válasszunk egy ritkább fogú fafésüt, majd a tincsek végétől haladva fölfele lassan és kíméletesen fésüljük simára a hajat. Akinek nagyon vékony a haja, annak ajánlott a vaddisznő szőrből készített, sűrű hajkefe. Ennek sörtéi szintén kíméletesek a hajszálakhoz, és segítenek a fejbőrről hasznos, védelmező faggyú réteget a hajszálak végéire is eljuttani.
A szárítás
A hajnak a legjobb, ha szobahőmérsékleten, lassan meg tud száradni. Természetesen erre sokszor nincs idő, a hidegebb időszakokban a megfázást is kockáztathatjuk vele, így muszáj hajszárítóhoz nyúlni. Ha hajszárítóval szárítjuk a hajunk, semmiképp ne használjunk forró levegőt – ahogy a mosásnál is kerülendő a túl forró víz. Langyos vagy meleg levegővel is hamar megszárad a haj, de nem roncsoljuk vele a hajszálakat.